Savaitgalis gamtos prieglobstyje su bendraminčiais, rašant, diskutuojant, kuriant, semiantis įkvėpimo, eksperimentuojant ir atrandant skamba kaip svajonių atotrūkis nuo kasdienybės. Tačiau tai – nėra tolima svajonė.

 

Gabrielės Labanauskaitės iniciatyva rašymui, skaitymui ir tylai skirtos stovyklos „IŠ TYLOS“ vyksta jau nuo 2016-ųjų, keturis kartus per metus. Vasarą, rudenį, žiemą ir pavasarį prie jūros arba kitame ramybe pulsuojančiame Lietuvos kampelyje. Kiekvienai stovyklai priskiriama tema, pagal kurią formuluojamos ir kūrybinio rašymo užduotys. Nors stovyklų metu vadovėlinės teorijos nėra, pati tema virsta dalyvių analizės ir diskusijų objektu. Buvusių stovyklų temos buvo įvairios: vanduo, sapnai, ritualai, prisiminimų archyvas, archetipai, fata morgana, kūnas ir kt. Tačiau temoms nėra baigtinio taško. Stovyklas Gabrielė Labanauskaitė veda pati, kartais, priklausomai nuo pasirinktos stovyklos temos, pakviečiami ir kiti lektoriai.

 

 

Kūrybinio rašymo stovyklos „IŠ TYLOS“ skirtos kūrybiniam rašymui, poilsiui ir atsinaujinimui, tylai ir pokalbiams, savirefleksijai, pažinčiai su savimi ir bendraminčiais, turiningam laikui kartu ir atskirai bei kūrybai ir dalijimuisi ja su kitais.

 

Ko galima tikėtis?

  • kūrybinio rašymo pratimų;
  • įkvėpimo ir kūrybiškumo;
  • saugios ir smagios atmosferos;
  • tylos;
  • laiko sau;
  • nuoširdžių kuriančių žmonių draugijos;
  • akimirkų grožio;
  • asmeninių patyrimų ir atradimų.

 

„Nors nekišu nosies į rašymo terapijos sritį, kūrybinio rašymo stovyklų „Iš tylos“ dalyviai sako, kad mūsų susibūrimuose daugiau terapijos negu gali atrodyti. Iš tiesų… Per tas kelias dienas Nidoje, Antalieptėje ar tarp Senųjų Trakų vienuolyno sienų išsikalbame, išrašome visa, kas susikaupę viduje, ir pasidaliname išgyvenimais bei kūryba su bendraminčiais. Kursai, priešingai nei stovyklos, labiau skirti teorijai ir praktikai, ne tiek įkvėpimui gamtoje, kiek konkrečių pasakojimo elementų – veikėjų, struktūros, dialogų pažinimui.

 

Po kursų ar stovyklų išgirstu, kad žmonės pakeitė požiūrį į kūrybiškumą, rašymą, o kartais – į savo gyvenimo būdą. Man tai – tikroji gyvenimo akademija,“ – mintimis apie savo organizuojamas kūrybines stovyklas dalinasi Gabrielė.

 

Daugiau informacijos apie naujausias stovyklas rasite socialiniuose tinkluose (įterpti nuorodą į aktyvų žodį https://www.facebook.com/ISTYLOS/) arba gausite parašę laišką gal@galdrama.lt